SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 im. M. KOPERNIKA W ROPCZYCACH
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
DYREKCJA
DOKUMENTY
SEKRETARIAT
RADA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
SAMORZĄD SZKOLNY
NASZA SZKOŁA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA SZKOLNA
PEDAGOG SZKOLNY
HIGIENISTKA SZKOLNA
KALENDARZ SZKOLNY 2017/2018
KLASY SPORTOWE
JADŁOSPIS
GALERIA
LINKI
ARTYKUŁY
OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Dziennik UONET+
E - dziennik

Instrukcja
Bezpieczna+
Gra edukacyjna
Gra edukacyjna "Pierwsza pomoc"
Lepsza Szkoła
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła
Kiermasz Bożonarodzeniowy

KIERMASZ STROIKÓW I OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH

W dniach od 19 do 22 grudnia 2017 r. odbędzie się kiermasz stroików i ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Ta coroczna tradycja nie tylko wprowadza nas w atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia ale jest także wspaniałą okazją do zakupu stroików  i ozdób świątecznych, które z roku na rok są coraz piękniejsze. Można także podziwiać pomysł i inwencję twórczą uczniów naszej szkoły. Kiermasz cieszy się powodzeniem wśród całej społeczności szkolnej jak i wśród nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów. Szczytnym celem tej akcji jest pomoc potrzebującym w związku z czym dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne CARITAS.
Dziękujemy Wszystkim za udział w kiermaszu świątecznym.

A.Mazur

Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj

„Santa Claus is coming –
a family project”

 


http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/923/nkTTLL.jpg
     

W Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach został przeprowadzony rodzinny konkurs językowo-plastyczny pt. „Santa Claus is coming –
a family project
”.
Celami konkursu było m.in.: zachęcenie najmłodszych do nauki języka angielskiego oraz promowanie wartości rodzinnych. Przedmiotem konkursu było wykonanie postaci Mikołaja dowolną techniką oraz w dowolnej formie.

Na konkurs wpłynęło 20 prac, w tym prace płaskie oraz przestrzenne. Różnorodne techniki sprawiły, że każda praca była oryginalna i ciekawa. Podsumowanie konkursu odbyło się 7 grudnia. Nagrody oraz dyplomy wręczyła pani dyrektor – Bożena Rygiel.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Kacper Sypień, Antonina Chodak, Weronika Rudka,  
Michał Misiura

II miejsce – Ksawery Wiktor, Anita Żegleń

III miejsce – Szymon Pieprzak

Wyróżnienia otrzymali: Emilia Weselak, Filip Knych 
oraz Milena Urbanek.


Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Spotkanie z ratownikiem medycznym.


    
 3.11.2017 r. naszą szkołę odwiedził Pan Przemysław Czarniecki - ratownik medyczny pracujący w Pogotowiu Ratunkowym we Wrocławiu. Na spotkaniu z uczniami młodszych klas w ramach rządowego programu "Bezpieczna+" ratownik udzielał instruktażu oraz demonstrował tok postępowania podczas udzielania pierwszej  pomocy przedmedycznej. Opowiedział uczniom na czym polega jego praca, jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Pokazał jak ułożyć rannego
w pozycji  bezpiecznej dla osoby poszkodowanej oraz zademonstrował sposób wykonania masażu serca
i sztucznego oddychania. Pan Przemek wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach.
Po omówieniu  zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych, wykonując podstawowe  czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
zawody w Sumo

    REPREZENTACJA NASZEJ SZKOŁY W SUMO
Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
zawody

Wodne Harce - Zawody Mikołajkowe
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ropczycach zajęła I miejsce w zawodach.
Gratulujemy.

Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
Interaktywna wystawa Eksploratorium

Interaktywna wystawa Eksploratorium

Uczniowie klas siódmych 6 grudnia 2017r. uczestniczyli w wystawie interaktywnej „Eksporatorium” odbywającej się na Uniwersytecie Rzeszowskim, której celem była popularyzacja przedmiotów ścisłych. Studenci przygotowali interesujące stanowiska z takich dziedzin jak: matematyka, chemia, fizyka, biologia. Co więcej, uczniowie mieli możliwość „dotknięcia nauki” i samodzielnego przeprowadzenia nieskomplikowanych eksperymentów. Wśród stanowisk znalazły się zarówno modele anatomiczne, jak i  ukazujące wybrane zjawiska fizyczne: ruch falowy, środek ciężkości oraz zagadnienia z optyki. Można było ujrzeć powierzchnie prostokreślne, rozwiązać kilka zagadek geometrycznych, zbudować most wg pomysłu Leonarda da Vinci czy też sprawdzić twierdzenie Pitagorasa przy pomocy kierownicy. Wszystkie eksponaty wymagały aktywności uczniów, logicznego myślenia i wyobraźni, a niektóre także podstawowej wiedzy o otaczającym nas świecie. Przekazywanie wiedzy metodami doświadczalnymi pobudza wyobraźnię, kreatywność, zaszczepia zainteresowanie przedmiotami ścisłymi  oraz daje dużo radości.

Wyjazd został zorganizowany przez panią Agatą Sobczak oraz Annę Gawlik, Edytę Jedynak, Agnieszkę Mazur.


Dodane przez ea dnia
(0 Czytań) Drukuj
wycieczka do Warszawy

WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 10 listopada 2017 roku uczniowie klas II i III Gimnazjum wraz z opiekunami:  panią Anną Chodak, Alicją Ziobro, Anną Laską oraz Barbarą Strzyż wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
    Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

    Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną
z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków - Krakowskie Przedmieście
. Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.
Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych
oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. 
Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.
Następnie zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu, dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Do największych atrakcji CNK należy planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie dzięki projekcjom na sferycznym ekranie, otaczającym widownię ze wszystkich stron oraz nowoczesnym technologiom multimedialnym, uczestnicy seansów odnoszą wrażenie przebywania w najodleglejszych zakątkach kosmosu. Podczas specjalnego seansu mogliśmy przyjrzeć się planetom, na których naukowcy szukają oznak życia oraz pracy astronauty.

Anna Chodak

Dodane przez ea dnia
(2 Czytań) Drukuj
Program profilaktyki

„7-8 grudnia 2017 r. Program Profilaktyki zintegrowanej "Archipelag Skarbów" w naszej szkole!

czytaj więcej...

Dodane przez ea dnia
(2 Czytań) Drukuj
dobre wychowanie
Po pierwsze – dobre wychowanie

    Wychowanie młodego pokolenia to trudne i odpowiedzialne zadanie. To długofalowy proces, systematyczna praca domu rodzinnego, szkoły i innych instytucji wspierających. Na efekty
i owoce oddziaływań środowisk wychowawczych czasami potrzeba wielu lat. Mając tego świadomość nie wolno nam zaniedbywać tego obszaru pracy i domu, i szkoły. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i wspierając wychowawców w pracy z dziećmi
i młodzieżą w dniach 21 i 22 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ropczycach podczas spotkań z rodzicami wystąpił Pan Arkadiusz Łysoń, z Centrum Edukacji Meritus
w Mielcu. Edukator zaprezentował temat: „Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, wykorzystując prezentacje multimedialne i filmik.

    Natomiast w dniu 11 października br. pod kierunkiem Pana Arkadiusza odbyły się w szkole warsztaty dla młodzieży pod hasłem: Inni? A jednak tacy sami!”. Siódmoklasiści, którzy uczestniczyli w zajęciach zapamiętali przede wszystkim to, że każdy człowiek jest niepowtarzalny, wyjątkowy. Zostali utwierdzeni w przekonaniu, że wszyscy ludzie, bez względu na wygląd zewnętrzny czy inne cechy wyróżniające człowieka, są tak naprawdę do siebie podobni, mają takie same pragnienia i potrzeby. Najważniejsze z nich to poczucie bezpieczeństwa i miłość, bez których człowiek nie może się rozwijać i być szczęśliwy.
   
    W imieniu Dyrekcji szkoły, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach serdecznie dziękujemy Panu Arkadiuszowi Łysoniowi za ciekawe i wartościowe spotkania, które uświadomiły wszystkim, co naprawdę w życiu jest najważniejsze.

Dodane przez ea dnia
(3 Czytań) Drukuj
SU
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/924/1jyZW1.jpg

Dodane przez ea dnia
(4 Czytań) Drukuj

UWAGA

Dnia 21.11.2017 r. (wtorek)  o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie

z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. M. Kopernika

w Ropczycach - klas "0", I, II, III, IV, V.


Dnia 22.11.2017 r. (środa)  o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie 

z rodzicami uczniów klas VI i VII szkoły podstawowej  oraz II i III gimnazjum.

       

       Program:
        - Zebranie ogólne w sali gimnastycznej
        - Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.
        - Dla chętnych rodziców spotkanie ze stomatologiem w ramach programu "Dzieciństwo bez próchnicy" finansowanego przez Gminę Ropczyce - sala gimnastyczna, godz.18.30.

      

Dodane przez ea dnia
(1 Czytań) Drukuj
Strona 1 z 85 1 2 3 4 > >>
Licznik odwiedzin
PODRĘCZNIKI 2017/2018
Szkoła Podstawowa nr 1 Ropczyce
Nasze kluby
WARTO ZOBACZYĆPrzyjdź do Nas!

Kontakt

A.Gawlik & A.Mazur
zsstrona@gmail.com

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie