STRONA GŁÓWNA GALERIA LINKI ARTYKUŁY STATUT SZKOŁY 03 Grudzień 2016
Nawigacja
STRONA GŁÓWNA
DYREKCJA
DOKUMENTY
SEKRETARIAT
RADA PEDAGOGICZNA
WYCHOWAWCY KLAS
SAMORZĄD SZKOLNY
NASZA SZKOŁA
ŚWIETLICA
BIBLIOTEKA SZKOLNA
PEDAGOG SZKOLNY
HIGIENISTKA SZKOLNA
KALENDARZ SZKOLNY 2016/2017
KLASY SPORTOWE
JADŁOSPIS
GALERIA
LINKI
ARTYKUŁY
OGŁOSZENIA O PRZETARGU
Dziennik UONET+
E - dziennik

Instrukcja
Gra edukacyjna
Gra edukacyjna "Pierwsza pomoc"
Lepsza Szkoła
Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła
SU
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/923/xz7DZU.jpg
konkurs

 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY

NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

W JĘZYKU ANGIELSKIM

Regulamin...

Warsztaty filmowe

WARSZTATY FILMOWE
   18 listopada klasa 2c wzięła  udział w warsztatach filmowych pt. ,,Zostań reżyserem”, zorganizowanych  w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie,  połączonych z seansem filmowym oraz lekcją "Czym jest film animowany?". W trakcie zajęć uczestnicy zaprojektowali własne postacie oraz scenografię  do filmu animowanego.

    Niezapomnianych wrażeń  dostarczyło dzieciom również zwiedzanie muzeum, podczas którego poznały  postacie  bajkowe  z czasów dzieciństwa ich rodziców.

                                                                                                                   Beata Bogdan-Perlik

GALERIA

SU

Andrzejkowo - kolorowo!

11.XI.2016

    11 listopada w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Twórcami
i wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele naszej szko
ły oraz Zespół pieśni
i ta
ńca „Halicz”. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu solistów i chóru, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tego święta.

GALERIA (zdjęcia UM Ropczyce)

dyskoteka

Program edukacyjny
ŚNIADANIE DAJE MOC!

     
    W roku szkolnym 2016/2017 dzieci ze świetlicy szkolnej oraz z Oddziału Zamiejscowego Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pn. "Śniadanie Daje Moc!". Główne cele programu to: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
     W związku z realizacją programu,  kilkakrotnie w czasie zajęć były przeprowadzane pogadanki o zasadach zdrowego odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę pełni śniadanie w codzienniej diecie każdnego z nas. Przypomniane zostały również zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków. 8 listopada zostało zorganizowane uroczyste śniadanie. Uczniowie w tym dniu samodzielnie skomponowali zdrowe i kolorowe kanapki.
     Wspólne śniadanie smakowało dzieciom wybornie, dało wiele satysfakcji i radości oraz siłę i energię do dalszej pracy.


DZIEŃ HINDUSKI

DZIEŃ HINDUSKIMiliony Hindusów na całym świecie między połową października a połową listopada świętują Diwali - jedno z najważniejszych świąt hinduistycznych. Obchodzone z rozmachem, porównywalne z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem, Diwali to święto świateł, symbolizujących zwycięstwo dobra nad złem.

W związku z tym, 14 listopada klasa II d zorganizowała Dzień Hinduski. Poprzedzony był on zdobywaniem wiedzy na temat Indii, kraju jednej z najstarszych cywilizacji świata, której historia sięga 3 tysięcy lat p.n.e.,  kraju , w którym mieszka 1/4 ludności świata, kraju słynącego ze starożytnej kultury, literatury, tańca, teatru, sztuk walki, a także wspaniałej kuchni.

Uczniowie przy pomocy rodziców przygotowali dekorację klasy, tradycyjne stroje oraz typowe dla kuchni indyjskiej potrawy. Na początku uroczystości obejrzeli krótką prezentację opowiadającą o Indiach, ich położeniu, klimacie, przyrodzie, społeczeństwie, kulturze. Następnie odśpiewali mantrę Sarvesham Svastir Bhavatu czyli mantrę o pokoju i szczęściu. Kolejnym punktem zajęć był pokaz tańców bollywood w wykonaniu byłej absolwentki szkoły- Klaudii, która przeprowadziła również krótkie warsztaty tańca hinduskiego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani znaczeniem wszystkich gestów i figur tanecznych. Dopełnieniem wspaniałej zabawy była degustacja smakołyków typowych dla kuchni indyjskiej, przygotowanych przez rodziców.


Celem całego cyklu zajęć nt. Indii było obudzenie w uczniach zainteresowania odmiennymi kulturami, przybliżenie codziennego życia ludzi w krajach dla nas egzotycznych
i jednoczesne podkreślenie, jak wiele nas łączy. Dzięki takim zajęciom, które zachęcają uczniów do aktywności, w naturalny sposób zdobywa się wiedzę, poznaje świat, jego piękno i  różnorodność.

opracowała: Barbara Zawisza-Czarniecka.
 
Galeria


Wizyta w piekarni

WIZYTA W PIEKARNI25 października  klasy 3a i 2c, wybrały się z wizytą do piekarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Przez cały czas zwiedzania piekarni towarzyszył dzieciom cudowny zapach i aromat pieczywa,  który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne bułeczki i słodkie ciastka przygotowane specjalnie dla nich.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni za okazaną gościnność  i bardzo miłą atmosferę.

Wychowawczynie
 
Galeria


Informacja dla Rodziców

UWAGA

Dnia 16.11.2016 r. (środa) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami 

uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. M. Kopernika

w Ropczycach,

17.11.2016 r. (czwartek) o godz. 17:00 z rodzicami uczniów

Gimnazjum Nr 1.

       

       Spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej - wg harmonogramu.

      

11 listopada

15 MARCA

http://www.sokolostroda.pl/sites/default/files/f8117.jpg

DZIŚ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 11 listopada to polskie święto obchodzone co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy
i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach
II RP, przywrócone w roku 1989.

                                                      

Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>
Licznik odwiedzin
PODRĘCZNIKI 2016/2017
Nasze kluby
WARTO ZOBACZYĆPrzyjdź do Nas!

Kontakt

A.Mazur & J.Sąsiadek
zsstrona@gmail.com

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,669,359 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie