STRONA GŁÓWNA GALERIA LINKI ARTYKUŁY STATUT SZKOŁY 03 Grudzień 2016

Regulamin...

Warsztaty filmowe

WARSZTATY FILMOWE

18 listopada klasa 2c wzięła  udział w warsztatach filmowych pt. ,,Zostań reżyserem”, zorganizowanych  w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie,  połączonych z seansem filmowym oraz lekcją "Czym jest film animowany?". W trakcie zajęć uczestnicy zaprojektowali własne postacie oraz scenografię  do filmu animowanego.

Niezapomnianych wrażeń  dostarczyło dzieciom również zwiedzanie muzeum, podczas którego poznały  postacie  bajkowe  z czasów dzieciństwa ich rodziców.

Beata Bogdan-Perlik

SU

Andrzejkowo - kolorowo!

11.XI.2016

11 listopada w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się uroczysta akademia z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Twórcami
i wykonawcami byli uczniowie i nauczyciele naszej szko
ły oraz Zespół pieśni
i ta
ńca „Halicz”. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu solistów i chóru, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tego święta.

GALERIA (zdjęcia UM Ropczyce)

dyskoteka

Program edukacyjny
ŚNIADANIE DAJE MOC!

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci ze świetlicy szkolnej oraz z Oddziału Zamiejscowego Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym pn. "Śniadanie Daje Moc!". Główne cele programu to: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
     W związku z realizacją programu,  kilkakrotnie w czasie zajęć były przeprowadzane pogadanki o zasadach zdrowego odżywiania się. Uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę pełni śniadanie w codzienniej diecie każdnego z nas. Przypomniane zostały również zasady higieny podczas przygotowywania i spożywania posiłków. 8 listopada zostało zorganizowane uroczyste śniadanie. Uczniowie w tym dniu samodzielnie skomponowali zdrowe i kolorowe kanapki.
     Wspólne śniadanie smakowało dzieciom wybornie, dało wiele satysfakcji i radości oraz siłę i energię do dalszej pracy.

DZIEŃ HINDUSKI

Miliony Hindusów na całym świecie między połową października a połową listopada świętują Diwali - jedno z najważniejszych świąt hinduistycznych. Obchodzone z rozmachem, porównywalne z chrześcijańskim Bożym Narodzeniem, Diwali to święto świateł, symbolizujących zwycięstwo dobra nad złem.

W związku z tym, 14 listopada klasa II d zorganizowała Dzień Hinduski. Poprzedzony był on zdobywaniem wiedzy na temat Indii, kraju jednej z najstarszych cywilizacji świata, której historia sięga 3 tysięcy lat p.n.e.,  kraju , w którym mieszka 1/4 ludności świata, kraju słynącego ze starożytnej kultury, literatury, tańca, teatru, sztuk walki, a także wspaniałej kuchni.

Uczniowie przy pomocy rodziców przygotowali dekorację klasy, tradycyjne stroje oraz typowe dla kuchni indyjskiej potrawy. Na początku uroczystości obejrzeli krótką prezentację opowiadającą o Indiach, ich położeniu, klimacie, przyrodzie, społeczeństwie, kulturze. Następnie odśpiewali mantrę Sarvesham Svastir Bhavatu czyli mantrę o pokoju i szczęściu. Kolejnym punktem zajęć był pokaz tańców bollywood w wykonaniu byłej absolwentki szkoły- Klaudii, która przeprowadziła również krótkie warsztaty tańca hinduskiego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani znaczeniem wszystkich gestów i figur tanecznych. Dopełnieniem wspaniałej zabawy była degustacja smakołyków typowych dla kuchni indyjskiej, przygotowanych przez rodziców.

Celem całego cyklu zajęć nt. Indii było obudzenie w uczniach zainteresowania odmiennymi kulturami, przybliżenie codziennego życia ludzi w krajach dla nas egzotycznych
i jednoczesne podkreślenie, jak wiele nas łączy. Dzięki takim zajęciom, które zachęcają uczniów do aktywności, w naturalny sposób zdobywa się wiedzę, poznaje świat, jego piękno i  różnorodność.

opracowała: Barbara Zawisza-Czarniecka.

Wizyta w piekarni

WIZYTA W PIEKARNI

25 października  klasy 3a i 2c, wybrały się z wizytą do piekarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba oraz poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Przez cały czas zwiedzania piekarni towarzyszył dzieciom cudowny zapach i aromat pieczywa,  który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne bułeczki i słodkie ciastka przygotowane specjalnie dla nich.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni za okazaną gościnność  i bardzo miłą atmosferę.

Wychowawczynie

Informacja dla Rodziców

Dnia 16.11.2016 r. (środa) o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami

uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. M. Kopernika

w Ropczycach,

17.11.2016 r. (czwartek) o godz. 17:00 z rodzicami uczniów

Gimnazjum Nr 1.

Spotkanie z wychowawcą w sali lekcyjnej - wg harmonogramu.

15 MARCA

DZIŚ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to polskie święto obchodzone co roku, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy
i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach
II RP, przywrócone w roku 1989.

Strona 1 z 79 1 2 3 4 > >>
PODRĘCZNIKI 2016/2017

A.Mazur & J.Sąsiadek

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 1,669,359 Unikalnych wizyt