STRONA GŁÓWNA GALERIA LINKI ARTYKUŁY STATUT SZKOŁY 16 Styczeń 2017
KALENDARZ SZKOLNY 2016/2017
OGŁOSZENIA O PRZETARGU

25 Finał WOŚP w naszej szkole

Znane słowa brzmią: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego jak co roku,  nasza szkoła włączyła się w organizację akcji charytatywnej w ramach 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków finansowych dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz godnej  opieki medycznej seniorów.

W tym roku nasza szkoła zgłosiła 7 wolontariuszek, które podczas piątkowego szkolnego finału, zebrały  637,21zł. Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że  kolejny raz mogła być częścią akcji niosącej  pomoc tak wielu ludziom - starszym i młodszym.
SU

Dyrektor szkoły informuje
  1. Jesteśmy na finiszu I półrocza. Warto więc maksymalnie się zmobilizować, by dobrze  zakończyć pierwszy etap nauki i pracy w bieżącym roku szkolnym.
  2. Zbliżają się ferie zimowe – czas odpoczynku dla uczniów i nauczycieli. To okazja do uprawiania sportu, do zabaw na śniegu, jazdy na sankach, łyżwach i nartach. Zachęcam do korzystania z ofert przyjemnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego Centrum Kultury w Ropczycach, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, krytej pływalni, lodowiska i szkoły.
  3. Nauczycieli proszę o przeprowadzenie działań profilaktycznych dla uczniów, poświęconych zasadom bezpiecznego wypoczynku w domu i na podwórku oraz organizacji zabaw na śniegu. Uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń, z którymi dziecko może się spotkać, jest bardzo istotne.
  4. Ważne terminy:
    • Ferie zimowe
      • od 16 stycznia do 27 stycznia 2017 r.;
    • Spotkania z rodzicami:
      • 31 stycznia 2017 r. (wtorek) Szk. Podst. Nr 1,
      • 1 lutego 2017 r. (środa) Gimnazjum Nr 1;
    • Szkolne zabawy choinkowe:
      • 4 lutego (sobota) Szk. Podst. Nr 1,
      • 11 lutego (sobota) Gimnazjum Nr 1.

Świąteczna Gwiazdka z Nieba
Radość jaką sprawiliśmy rodzinom jest dla nas wszystkich największym
i najszczerszym podziękowaniem.

Dziękujemy wszystkim klasom, wychowawcom i rodzicom za właczenie się
do przedświątecznej akcji zbiórki darów dla najbardziej potrzebujących
rodzin z naszej szkoły.

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIUSZA  we współpracy ze
SZKOLNYM KOŁEM CARITAS

Tenis stołowy

TENIS STOŁOWY

DLA UCZNIÓW KLAS 0 – III
SZKOŁY PODSTAWOWEJ

TRENERZY ORAZ ZAWODNICY SZKÓŁKI TENISA STOŁOWEGO ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW NAJMŁODSZYCH KLAS WRAZ
Z NAUCZYCIELAMI NA
POKAZ GRY W DNIU 11 STYCZNIA (ŚRODA) O GODZ. 10.40
W SALI GIMNASTYCZNEJ NASZEJ SZKOŁY.

CHĘTNE DZIECI MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W NIEODPŁATNEJ NAUCE GRY W TENISA STOŁOWEGO PODCZAS FERII ZIMOWYCH
W SALI – BUDYNEK B:

- 16.01.2017 r., godz. 11.30 – 13.00 (poniedziałek)

- 18.01.2017 r., godz. 11.30 – 13.00 (środa)

- 23.01.2017 r., godz. 11.30 – 13.00 (poniedziałek)

- 25.01.2017 r., godz. 11.30 – 13.00 (środa)

Dzieciaki w biznesie

Udział uczniów naszej szkoły w V edycji Kampanii Edukacyjnej

"Dzieciaki w Biznesie" !

W naszej szkole dobiegła końca realizacja zajęć w ramach Kampanii Edukacyjnej "Dzieciaki w Biznesie" - edycja V. Uczniowie klasy 5a i 6c wzięli udział w trzech niezwykłych spotkaniach za studentkami Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej.

Celem kampanii jest popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o obrocie bezgotówkowym oraz tematyki dotyczącej budżetu domowego.

Studenci wyłonili czterech uczniów, tj. Gabrielę Strzałkę, Weronikę Ostafin (uczennice 5a), Antoninę Laskę, Jakuba Kobierę (uczniowie klasy 6c) aby reprezentowali szkołę podczas wielkiego finału, który odbędzie się 13.01.2017 roku na Politechnice Rzeszowskiej.

Udział w Projekcie był wspaniałą, niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci uczniów.

E.Herbut, A.Gawlik

SUDOKU

Konkurs SUDOKU

Znalezione obrazy dla zapytania sudoku

Dnia 15 grudnia 2016r. odbył się szkolny konkurs matematyczny SUDOKU.
Uczniowie z wielką żarliwością pracowali nad rozwiązaniem konkursowych zadań.
Zmagania sprawiły im dużo przyjemności, były niezwykłym wyzwaniem intelektualnym. Dzieci mogły się sprawdzić, rozwiązując logiczne łamigłówki.
Wśród uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców:

w kategorii Szkoły Podstawowej:

I miejsce - Agata Marcinek (kl.6b)

II miejsce - Marcel Kramarz (kl.6a)

III miejsce - Bartosz Pieprzak (kl.6a)

w kategorii Gimnazjum:

I miejsce - Michał Kobiera  (kl.IIa)

II miejsce - Kamil Rudny  (kl.Ib)

GRATULUJEMY!!!
E.Bokota, A.Gawlik

SU

Südzucker Polska, producent Cukru Królewskiego wspiera Zespół Szkół Nr 1 w Ropczycach!
sa

Südzucker Polska, producent Cukru Królewskiego
wspiera Zespół Szkół Nr 1 w Ropczycach!

Dyrekcja szkoły złożyła na ręce Pani Magdaleny Budzyńskiej z  Südzucker Polska S.A., Pana Dyrektora Naczelnego Mariusza Maziarza oraz Pani Agnieszki Strojny ze współpracownikami z Zakładu produkcyjnego Cukrownia Ropczyce serdeczne podziękowania w  imieniu Dzieci, Wychowawców świetlicy szkolnej i Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 w Ropczycach za zaproszenie do programu Grant 5000 i działania na rzecz pomocy szkole.

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że  zostaliśmy wytypowani do wsparcia finansowego w wysokości 5 000 zł przez Südzucker Polska S.A., producenta Cukru Królewskiego. Jesteśmy pod wrażeniem, pełni szacunku i uznania dla zaangażowania pracowników Firmy. Dzięki Państwa dobrej woli i chęci pomocy, szkolna świetlica wzbogaciła się o materiały, wyposażenie, pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane do uatrakcyjnienia zajęć sportowych, artystycznych, manualnych, konstrukcyjnych, teatralnych i integracyjnych.

Zapraszając do dalszej współpracy na rzecz rozwoju Zespołu Szkół Nr 1
w Ropczycach życzymy wszystkim Pracownikom Firmy zdrowia, sukcesów z życiu zawodowym i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

W imieniu szkolnej społeczności
Bożena Rygiel, dyrektor szkoły

Życzenia świąteczne
sa